Największy wpływ na wygląd naszej łazienki będą miały płytki jakie położymy na podłodze oraz ścianach.

Możemy wybrać wiele kolorów, płytki imitujące kamień, drewno, płytki w kolorystyce jednolitej o różnych rozmiarach. Osoby które poszukują płytek imitujących kamień z pewnością znajdą bardzo wiele modeli które dobrze sprawdzą się w łazience. Warto zwrócić uwagę na płytki gresowe które są obecnie najpopularniejszym materiałem na podłogi, warto wybrać gres szkliwiony, który posiada odpowiednią warstwę zabezpieczająca przed wilgocią.

Pomysł na łazienkę w niebieskiej kolorystyce

Jasnoniebieskie płytki Egen Bahia Blue

Jeżeli poszukujemy ciekawej kolorystyki warto wybrać płytki Egen Bahia Blue, są to płytki w kolorystyce niebieskiej, w tonacji jasnej które mogą z powodzeniem imitować kamień naturalny. Posiadają charakterystyczne dla kamienia żyłki ciemnoniebieskie oraz białe które sprawiają, że płytka bardzo dobrze prezentuje się na różnych powierzchniach. Jest to płytka gresowa, gres jest materiałem który jest wyjątkowo odporny. Powstaje on z kamionki szlachetnej, jest wypalany w temperaturze 1200-1300 stopni Celsjusza, przedtem poddawany jest procesowi prasowania, dzięki czemu zyskuje on dużą wytrzymałość. Gres nie absorbuje wilgoci, co będzie z pewnością pożądane w naszej łazience lub też kuchni.

Płytka Bahia Blue jest płytką marmuropodobną, połyskującą, jest produkowana w technologii tonalnej, oznacza to, że płytki różnią się między sobą, dzięki czemu uzyskujemy efekt podobny do kamienia naturalnego. Oznaczona jest stopniem tonalność V4 który oznacza iż płytki będą różniły się od siebie, sprawiając wrażenie prawdziwego kamienia. Jest to płytka w klasie ścieralności PEI 2, zatem polecana jest do pomieszczeń o mniejszym natężeniu ruchu, sprawdzi się bardzo dobrze przykładowo w łazience. Płytki Egen Bahia Blue posiadają wymiary 60 x 120 cm, jest to płytka rektyfikowana, docięta tak aby poszczególne płytki doskonale do siebie pasowały.

Model Egen Bahia Blue możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/BAHIA/7496, dostępne są w paczkach po dwie sztuki, w paczce znajduje się 1,44 m2. Waga jednej paczki wynosi około 32 kg. Jest to płytka która rozjaśnia pomieszczenie. Jasny odcień koloru niebieskiego z pewnością doda naszej łazience wyjątkowości, dodatkowo imituje kamień zatem możemy stworzyć bardzo eleganckie wnętrza.