W łazience czy też kuchni stosuje się różnego typu płytki ceramiczne, gresowe czy też terakotę, jednak obecnie duża ilość wzorów, ciekawe rozwiązania sprawiają, że coraz chętniej wybieramy płytki do przedpokoju czy też do salonu.

Mamy do wyboru płytki imitujące kamień, płytki podłużne, które do złudzenia przypominają deskę drewnianą, jak również możemy wybrać surowe płyty betonowe 80×80 cm czy też o większych rozmiarach, które bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku aranżacji industrialnej czy też loftowej.

Rodzaje i wymiary płytek łazienkowych

Gresowe płytki wielkoformatowe

Dostępnych jest wiele rodzajów płytek, są to płytki ceramiczne, które najczęściej stosuje się na ścianach, w odróżnieniu od gresu, który dobrze sprawdza się na podłodze. Gres posiada specyficzne właściwości, jest to płytka powstała z kamionki szlachetnej, która jest prasowana, a następnie wypalana wysokiej temperaturze, co pozwala osiągnąć oczekiwane efekty. W tym przypadku jest to niska nasiąkliwość, co jest ważne w przypadku płytek podłogowych w kuchni oraz w łazience. Płytki gresowe są najczęściej grubsze od standardowych płytek ceramicznych, jednak można zastosować je także na ścianach, tworząc bardzo interesujące kompozycje.

W przypadku aranżacji duże znaczenie ma rozmiar płytek, często posiadają one wymiary 60×60 cm, jednak obecnie klienci coraz chętniej sięgają po większe rozmiary, przykładowo płyty betonowe 80×80 cm czy też 120×120 cm. Dostępne są również inne formaty, przykładowo możemy wybrać płytkę imitującą marmur o rozmiarach 120×240 cm, która pozwala na pokrycie standardowej wysokości ściany. W przypadku aranżacji nowoczesnych, industrialnych stosuje się często płytki szare, imitujące kamień czy też powierzchnię betonową. Możemy wybrać płytki rektyfikowane, które będą docięte w taki sposób, aby boki tworzyły kąt 90 stopni, w ten sposób łatwo dopasujemy je, co pozwoli na uzyskanie bardziej jednolitej struktury podłogi.

Duży wybór ciekawych modeli płytek możemy znaleźć na stronie https://kaflando.pl, dostępne są tam płytki imitujące marmur, połyskujące, matowe, szkliwione, płytki betonowe czy też ciekawe płytki gresowe imitujące drewno naturalne.