Obecnie coraz więcej naszego życia przenosi się do Internetu. Robimy zakupy w sklepach internetowych, kupujemy bilety czy nawet bierzemy udział w wydarzeniach online. Dzisiejsze środowisko finansowe również coraz częściej korzysta z zalet ogólnoświatowej sieci internetowej. Konta handlowe oferowane przez brokerów online stanowią kluczowy element dla inwestorów i traderów na całym świecie. W miarę jak technologia i rynek się rozwijają, przyszłość tych kont wydaje się oferować coraz więcej nowych możliwości.

Nowe możliwości oferowane przez internetowe konta inwestycyjne

Coraz bardziej popularna staje się technologia sztucznej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Obecnie już istnieją pierwsze próby włączenia technologii AR i VR do handlu. W przyszłości możliwe stanie się śledzenia wyników na żywo we własnych okularach. Pozwoli to na szybsze reakcje. Lepsze prezentacja wykresów i wyników pozwoli na dokładniejsza analizę i dokonywania transakcji w sposób bardziej immersyjny.

Wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy danych i prognozowania ruchów rynkowych może znacząco poprawić skuteczność handlowców. Różne algorytmy i systemy korzystające z AI skutkują lepszymi wynikami w przewidywaniu ruchu cen. Konta handlowe mogą w przyszłości integrować bardziej zaawansowane narzędzia AI, które pomogą w podejmowaniu lepszych decyzji handlowych. Konta handlowe zostaną również zintegrowane z informacjami z mediów społecznościowych i wiadomości finansowych, umożliwiając handlowcom lepsze zrozumienie sentymentu rynkowego. Szybki dostęp do wiadomości oznacza szybszą reakcję i lepsze możliwości.

Brokerzy będą dążyć do lepszego dopasowania ofert do indywidualnych potrzeb klientów. Profil konta będzie mógł być lepiej przystosowany do potrzeb indywidualnego klienta. Konta handlowe będą dostarczać rekomendacji na podstawie analizy zachowań i preferencji handlowców, co pozwoli im podejmować bardziej informowane decyzje.

Rozwój mediów społecznościowych widoczny jest również na platformach handlowych. Powstają nowe strategie, które uwzględniają inwestowanie społeczne, gdzie decyzje podejmowane są w oparciu o komunikacje pomiędzy inwestorami i uśrednione decyzje. O wejściu i wyjściu ze zlecenia decydować będzie społeczeństwo i grupa skupiona według platformy jako większa grupa.

Oczywistą przyszłością kont inwestycyjnych jest handel mobilny. Każdy z nas korzysta codziennie ze smartfona. Nie możemy się obecnie obyć bez tego urządzenia. Coraz większa liczba traderów korzysta z urządzeń mobilnych również do handlu. Brokerzy już teraz umożliwiają dostęp do aplikacji mobilnych. Większość kont inwestycyjnych jak te od Saxo jest połączonych w aplikacji mobilnej. W przyszłości konta handlowe będą oferować jeszcze bardziej intuicyjne i zaawansowane aplikacje mobilne, umożliwiające handel w dowolnym miejscu i czasie.

Mimo już wysokich standardów bezpieczeństwa. Dodatkowy nacisk zostanie położony na zabezpieczenia i ochronę danych handlowców. Nowoczesne technologie kryptograficzne i autoryzacyjne zostaną wdrożone w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa kont handlowych.

Wyraźnie widzimy postęp w ofercie internetowych kont inwestycyjnych. Konta te przeszły już długą drogę od zwykłych kont, gdzie można było sprawdzić tylko stan portfela, do bardzo zawansowanych aplikacji mobilnych umożliwiających inwestycje w czasie rzeczywistym. Nowoczesne konta inwestycyjne online otwierają cały szereg nowych udogodnień. Nowe narzędzia ułatwią inwestowanie, jednak nie usuną ryzyka istniejącego na rynkach finansowych. Należy pamiętać, że każde inwestowanie nawet przy pomocy najnowocześniejszych technologii obarczone jest pewnym ryzykiem.