Wiele osób i młodszych, i starszych nie dba o swoje zdrowie.

Niestety to co robimy złego dla swojego organizmu nie pozostaje bez echa. Widać to na przykładzie osób otyłych. Dzieci mają nadwagę i ich rodzice również. Polakom wydaje się, że nadwaga to synonim dobrobytu, ale nikt nie myśli co się dzieje z sercem dziecka, które waży o dwadzieścia kilogramów więcej niż powinno. Oczywiście kwestią czasu jest, że te problemy się pojawią. Trzeba będzie przejść na dietę, ale to będzie naprawdę bardzo trudne. Nauczyliśmy dziecko źle się odżywiać. Jeśli ma wybrać sałatkę i owoce to wybiera frytki. Czyja to wina? Oczywiście że nasza. Rodzice idą na łatwiznę, bo nie chce im się przygotowywać dziecku jedzenia. Karmią je przetworzonymi produktami, od których się uzależnia. Dorośli wcale lepiej nie postępują, bo oni również jedzą to wszystko co im szkodzi. Nie dbamy o swoje zdrowie

Nikt nie mówi, że mamy przechodzić na wegetarianizm, ale nie musimy jeść codzienne tłusto i dużo.

Nasze zdrowie będzie mocno nadwyrężone i szybko się o tym przekonamy. Chodzenie po lekarzach będzie czasochłonne, a leki będą kosztowne. Można byłoby tego teraz uniknąć, dlatego zastanówmy się czy chcemy cierpieć na różne choroby czy chcemy być zdrowi?
Cukrzyce ma mnóstwo osób, a jeszcze więcej nawet o tym nie wie. Do tego dochodzą problemy z krążeniem i sercem. Wysiądą nam nogi, bo ciężar jest za duży. Naprawdę nie warto tak postępować. Warto przejść na dietę, bo nigdy nie jest na to za późno. Jeśli stracimy czujność to możemy mieć bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Nikt przecież nie powinien do tego świadomiej dążyć. My wiemy, że to nam szkodzi, ale nie dbamy o siebie. Do tego dochodzi nadużywanie alkoholu i palenie papierosów. Jeśli połączymy to wszystko w całość to niestety, ale oznacza to dla nas bardzo poważne problemy. Jeśli my nie chcemy zadbać o swoje zdrowie to nauczymy dziecko jak to jest bardzo ważne. Nie przekazujmy dziecku tych wszystkich bardzo złych nawyków. Nie rujnujmy im ich zdrowia, bo będą później do nas mieć pretensje.