Wybór odpowiedniego hostingu dla sklepu lub strony internetowej jest ważny ze względu na zapewnienie dostępności oraz stabilnego działania na różnych urządzeniach.

Ma to wpływ na wydajność, dostępność, jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu, jest także prędkość.

Jakie technologie wykorzystują nowoczesne firmy hostingowe?

Dyski twarde w ultraszybkim hostingu

Prędkość hostingu często zależy od rodzaju zastosowanych dysków twardych. Warto zwrócić uwagę na rodzaje dysków dostępne u dostawców hostingu. Jednym z popularnych rozwiązań są dyski SSD, które są znacznie szybsze od talerzowych dysków HDD. Dyski SSD charakteryzują się brakiem ruchomych części, co sprawia, że są one bardziej niezawodne i wydajne. Innym rodzajem dysków, który gwarantuje jeszcze wyższą prędkość, są dyski NVMe. Dyski tego typu są jeszcze bardziej zaawansowane i szybsze niż dyski SSD, co przekłada się na jeszcze lepszą wydajność witryny. Oprócz rodzaju dysków, ważnym czynnikiem wpływającym na prędkość jest łącze internetowe dostawcy hostingu. Hostingi o wyższej przepustowości oferują szybszy transfer danych, co sprawia, że strony internetowe ładowane są błyskawicznie, niezależnie od ilości odwiedzających.

Prędkość to nie jedyny czynnik, który ma znaczenie przy wyborze hostingu. Dostawcy hostingu często oferują także nieograniczoną ilość transferu danych, nieograniczoną ilość kont poczty elektronicznej oraz baz MySQL. Jednak warto także zwrócić uwagę na inne parametry, które wpływają na wydajność strony internetowej. Liczba rdzeni procesora przypisana do danego konta oraz ilość pamięci RAM mają wpływ na wydajność i skalowalność witryny. Im więcej rdzeni i RAM-u, tym większa jest zdolność witryny do obsługi większej liczby użytkowników i zadań jednocześnie. Pomocne mogą być także inne usługi oferowane przez dostawców hostingu, takie jak autoinstalatory popularnych skryptów, które umożliwiają szybkie stworzenie strony lub sklepu internetowego.

Bardzo ważna jest prędkość, która ma wpływ na wygodę użytkownika. Strony, które szybko ładują się na urządzeniach przenośnych, z pewnością będą docenione nie tylko przez użytkowników, ale także przez wyszukiwarkę Google. Dlatego należy wybierać ulraszybki hosting, posiadający również wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na łatwą obsługę stron czy też sklepów internetowych.