Pierwszym krokiem detailingu samochodu będzie proste, bezpieczne mycie, zaczynając od aktywnej piany.

To całkowicie usunie cały brud z twojego samochodu i jak najwięcej zanieczyszczeń, jak to tylko możliwe, bez konieczności dotykania go. Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy, jest wcieranie brudu w powierzchnię samochodu. Gdy pojazd jest pokryty pianką, pozostawia się ją do odstania i nasiąknięcia, co pomaga w usuwaniu wszelkich zabrudzeń. Brud podniesie się do poziomu piany, i jest gotowy do zmycia.

Na czym polega proces detailingu samochodu

Produkty do pielęgnacji i ochrony kół pojazdu

Pojazd jest następnie suszony za pomocą bezdotykowego systemu suszenia lub miękkiego ręcznika z mikrofibry, aby upewnić się, że na samochodzie nie pozostały żadne ślady i zacieki wodne ani smugi. Nadkola i opony są zwykle najbardziej brudnymi miejscami w samochodzie. Dlatego przed umyciem lakieru pianką lub szamponem, specjalistyczne produkty i narzędzia zostaną użyte do usunięcia zanieczyszczeń, pyłu hamulcowego i brudu z kół i zacisków oraz wokół nich.

Dopiero po wykonaniu tej czynności samochód można wyczyścić jak powyżej oraz poddać innym zabiegom pielęgnacyjnym. Ze wszystkich miejsc w samochodzie opony są najbardziej narażone na uszkodzenia. Wytrzymują najgorsze zanieczyszczenia obecne na wyboistych drogach, zaśnieżonych ulicach. Dlatego od czasu do czasu potrzebują oceny warstwy opon, którą może zapewnić detailer. Po wyczyszczeniu całej przestrzeni opony zostanie nałożony specjalny preparat, aby zapobiec blaknięciu, pękaniu i twardnieniu opon. Dzięki temu koła twojego pojazdu będą dłużej działać wydajnie.

Specjalistyczne preparaty do pielęgnacji kół możesz kupić w sklepie online na stronie https://detailingstore.pl/17-pielegnacja-kol. Możesz być przyzwyczajony do szybkiego sprzątania pojazdu i mycia w myjni, ale w przypadku kompletnego, profesjonalnego detailingu ten proces może trwać od dwóch do czterech godzin, w zależności od tego, ile pracy wymaga samochód. Po dokładnym umyciu lakieru jest on następnie oczyszczany przy użyciu specjalistycznej glinki. Następnie samochód można wypolerować, aby usunąć wszelkie wady, oraz nałożyć odpowiednio dobrany uszczelniacz.